Bomen in bakken dragen wél bij aan het (leef)klimaat in de stad

In een artikel van Trouw, dat in augustus online verscheen, is te lezen dan men sceptisch is over de bijdrage van bomen in bakken aan het (leef)klimaat in een stad. In het artikel zijn twee experts op het gebied van stedelijk groen aan het woord. Hun visie? Een boom in een bak krijgt niet de mogelijkheid om uit te groeien tot een toevoeging voor het leefklimaat. Het zou volgens hen beter zijn om groene locaties mee te nemen in nieuwe bouwplannen, waarbij bomen gewoon in de volle grond worden geplant. Een visie waar wij het bij Zoontjens Boomprojecten helemaal mee eens zijn, maar waar we nog wel wat nuance aan willen toevoegen.

Met meer dan 25 jaar ervaring in het planten en verplanten van bomen, ook in boombakken, én de lancering van ons concept Flexibilitree, durven wij wel te zeggen dat een boom in een boombak juist veel bijdraagt aan het leefklimaat in de stad. De bomen uit onze Flexibilitree boombakken worden uiteindelijk in de volle grond geplant. Een win-win situatie, als je het ons vraagt!

Bomen in de volle grond versus bomen in bakken

Bij Zoontjens Boomprojecten staan we volledig achter het planten van bomen in de volle grond. Wij zijn van mening dat iedereen moet kunnen genieten van de vele voordelen die bomen bieden. Denk hierbij aan schaduw en verdamping van water, wat een positieve invloed heeft op het lokale microklimaat. Bomen zuiveren de lucht door het vastleggen van stikstof en CO2 en vangen fijnstof af. Maar dat niet alleen; bomen in de stad dragen, zowel in de volle grond als in een boombak, bij aan schuil- of nestplaatsen voor dieren en vogels, aantrekkingskracht voor insecten en nog veel meer, waardoor een gezond ecosysteem ontstaat in de stad.

Feit is dat er op veel locaties, zeker in een stad, beperkte of geen (ondergrondse) ruimte is om bomen in de volle grond te planten. Tevens wordt de stedelijke omgeving met regelmaat opnieuw ingericht en gebruikt voor allerlei evenementen.

Verdienen al deze locaties geen groene inrichting?

Het concept Flexibilitree

Zoontjens Boomprojecten heeft al jaren ervaring met bomen planten in de stad en heeft deze kennis en ervaring gebruikt om een oplossing te bieden voor het vergroenen van locaties die geen plant mogelijkheden in de volle grond hebben. Maar dit concept heeft nog een andere functie; waar normaal gesproken bomen gekweekt worden in een polder buiten de stad, gebruiken wij de openbare ruimte als kwekerij.

Bijkomend voordeel: de boombakken kunnen eenvoudig verplaatst worden en de bomen kunnen het gehele jaar geplant worden. Zo kan invulling gegeven worden aan klimaatdoelstellingen en vergroeningsambities, voor meer biodiversiteit en een schonere lucht. Wij maken de openbare ruimte cooler en inwoners blijer, zonder in de knoop te komen met kabels en leidingen. Met Flexibilitree maak je van tijdelijk groen, permanent groen; een ware boomkraamkamer.

Ben jij benieuwd hoe Zoontjens Boomprojecten jouw gemeente kan ondersteunen bij het vergroenen van steden en het behalen van klimaatdoelstellingen met ons Flexibilitree concept? Bel ons voor meer informatie of kijk op onze website www.flexibilitree.nl.